Amir Farshbaf چهارشنبه 18 مهر 1397 11:17 ق.ظ نظرات ()
جاذبه های گردشگری صربستان بی‌شمارند. در صربستان می‌توانید به‌دنبال دیدن زیباترین‌ها باشید. این کشور پر از جاذبه‌های جادویی است. مکان های گردشگری صربستان چشم‌انتظار کشف شما هستند. جاذبه‌هایی که می‌توانید با آن‌ها سلفی بگیرید و به عنوان یادگاری یک سفرِ جذاب پیش خودتان نگه دارید. صربستان کشوری جادویی است. جاهای دیدنی صربستان بسیار زیادند و یکی از یکی زیباتر. پس از سفر به این کشور شاید باز‌هم دل‌تان بخواهد که به آن‌جا برگردید

Похожее изображение

کاله مگدان؛ یک جای رمانتیک

کجا بهتر از «بلگراد» برای شروع؟ این شهر زیبا و درخشان از نظر هیچ مسافری دور نمی‌ماند. مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری بلگراد و صربستان پارک «کاله مگدان» است. کاله‌مگدان از بهترین جاهای دیدنی صربستان است. دورِ پارک کاله مگدان، قلعه‌ی معروفی قرار دارد که توریست‌ها علاقه‌ی زیادی به دیدنِ آن دارند. این‌جا رمانتیک‌ترین جای صربستان است و هیچ سفری به پایتخت صربستان بدون دیدن این پارک کامل نیست. کمترین کاری که می‌توانید در این پارک انجام دهید آن است که روی یک صندلی بنشینید و از تماشای محیط اطراف لذت ببرید، اما یک کار جالب دیگر هم می‌توانید در این پارک انجام دهید؛ در این پارک از موزه‌ی ارتش دیدن کنید و با تاریخ صربستان بیشتر آشنا شوید. یک مثلِ معروف هست که می‌گوید: در بلگراد همه‌ی راه‌ها به کاله مگدان ختم می‌شود!

کلیسای سنت‌ساوا ، شکوه یک شهر رویایی

وقتی صحبت از معماری صربستان به میان می‌آید، نمی‌توان از کلیسای «سنت‌ساوا» گذشت. منظره‌ی این کلیسا بر تمام شهر احاطه دارد. این کلیسا در جایی ساخته شده که بقایای پیکرِ «ساوا»ی مقدس را آتش زدند. سنت‌ساوا دومین کلیسای بزرگ ارتدوکس جهان است. رفتن به سنت‌ساوا در میان جاهای دیدنی صربستان نوعی مرور تاریخ است.

ساوای مقدس مؤسس کلیسای ارتدوکسی صربستان در قرون وسطی و بنیان‌گذار اولین قانون کشور بود. وزیر اعظم عثمانی در سال ۱۵۹۵ بعد از حمله به بلگراد دستور داد بقایای پیکر سنت ساوا را آتش بزنند. این کار برای شکستن روحیه‌‌ی مردم این کشور بود. در بلگراد، از هر مسیری که بگذرید این کلیسای زیبا پیش چشمِ شماست و شکوه یک شهر رویایی را به رخ می‌کشد!

خانه‌‌ی درینا؛ از عجیب‌ترین جاذبه های گردشگری صربستان

اگر کلیسای سنت‌ساوا را نمونه‌ی یک معماری باشکوه در نظر بگیریم، خانه‌ی «درینا» را در میان جاهای دیدنی صربستان، می‌توان تجسم نوعی معماری خلوت دانست؛ رودخانه‌ی درینا از معروف‌ترین رودخانه‌های اروپا است. طبیعت اطراف این رودخانه‌ بسیار زیبا است. خانه‌ی کوچک درینا در سال ۱۹۶۹ ساخته شده است. در این سال یک گروه شناگر جوان برای لذت بردن از طبیعت رویایی اطراف درینا و شنا در رودخانه‌ی آن، به این منطقه رفتند. این گروهِ شناگر، می‌خواستند برای خودشان دست به ساخت جایی برای استراحت بزنند؛ همین موضوع باعث شد که این خانه را بسازند. این‌طور بود که یک جاذبه‌ی گردشگری جذاب دیگر هم به رودخانه‌ی درینا اضافه شد. 

  • جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تلفن 0037477611345 ما تماس حاصل فرمایید.

  • واتساپ ,تلگرام, 37477611345+

  • ایمیل:alikshonia1972@gmail.com